Czy możliwe jest, abym była w ciąży, pomimo że w listopadzie miałam okres?

Mam pytanie, 13 grudnia byłam u ginekologa, zostało wykonane badanie cytologiczne i USG dopochwowe. Ostatnią miesiączkę miałam 28 listopada, na początku listopada około 10-15 uprawiałam seks. Spóźnia mi się okres...
Czy możliwe jest, abym była w ciąży, pomimo iż w listopadzie miałam okres?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zatrzymanie miesiączki jest jednym z pierwszych objawów ciąży u kobiety. Jednakże przyczyn braku miesiączki bądź przesunięcia terminu krwawienia jest wiele, a pojawienie się krwawienia w czasie terminu spodziewanej miesiączki (zazwyczaj bardziej skąpego i o krótszym czasie trwania) może wystąpić u niektórych kobiet i może mieć związek np z implantacją.

W związku z tym w Pani sytuacji nie można wykluczyć do końca możliwości ciąży, ale należy uwzględnić także nieregularności cyklu (szczególnie jeśli Pani cykle wykazywały nieregularność wcześniej).

Proponuję wykonać test ciążowy, który powinien dać wiarygodny wynik. W przypadku negatywnego wyniku proponuję poczekać do czasu następnego spodziewanego okresu, wówczas gdy okres się nie pojawi, problem należy skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl