Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie mam żadnych objawów ciąży - czy mimo to mogło dojść do zapłodnienia?

Cześć,
uprawiałam seks z moim chłopakiem, jakieś 6 tygodni temu, oczywiście z gumką, nie pękła, wszystko poszło dobrze, dwa tygodnie po tym miałam termin okresu, dostałam okres regularnie i był normalny, z tego co pamiętam.

Teraz nadszedł termin kolejnej miesiączki i boje się, że mogę być w ciąży. Nie mam żadnych objawów, ale i tak się boję. Gumka to była D***. Czy możliwe, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Jeśli stosunek był zabezpieczony prezerwatywą i nie doszło do zsunięcia czy pęknięcia, to istnieje małe prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Zazwyczaj pierwszym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki, jednakże czasami zdarza się, że nawet po zapłodnieniu w terminie spodziewanej miesiączki pojawia się drobne krwawienie związane z implantacją.

Jeśli następna miesiączka pojawi się zgodnie z terminem to nie ma powodu do niepokoju. Dla uspokojenia może Pani wykonać test ciążowy, który już po 14 dniach od stosunku powinien dać wiarygodny wynik.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy