Czy miesiączka zapewnia o braku ciąży?

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć, czy oznaka miesiączki to jest pewność braku ciąży. 14 dni przed miesiączką kochałam się z Narzeczonym, staramy się o dziecko, kilka razy w każdym tygodniu kończyliśmy w sposób naturalny, bez jakichkolwiek zabezpieczeń (nigdy nie zażywałam żadnych tabletek ani plastrów antykoncepcyjnych), nie potrafię obliczyć dni płodnych.
Dnia 10 stycznia doszło do ostatniego pełnego stosunku, a 11 stycznia dostałam miesiączkę. Przyznam, że bardzo zależy nam na dziecku i w jednym z poradników wyczytałam, że do zapłodnienia zachodzi w ostatnim dniu miesiączki, stąd to moje zapytanie. Czy możliwe jest to, że jednak mogę być w ciąży? Czy miesiączka jest oznaką, że niestety nie doszło do zapłodnienia.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pojawienie się miesiączki nie stanowi pewnego wykluczenia możliwości ciąży. Czasami zdarza się, że nawet po zapłodnieniu w terminie spodziewanej miesiączki pojawia się krwawienie (zazwyczaj mniej obfite i krótsze niż miesiączka). Zazwyczaj prawidłowa miesiączka wiąże się z brakiem zapłodnienia.

Pełne wykluczenie ciąży może nastąpić, gdy po nadejściu miesiączki wykonany test ciążowy daje wynik ujemny.

Redakcja abcZdrowie.pl