Spóźnia mi się miesiączka - czy mam powody do obaw?

Witam Panią. Spóźnia mi się miesiączka, tylko nie wiem o ile, ponieważ zapomniałam, którego stycznia miałam, ale wiem na pewno, że w drugiej połowie miesiąca. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, ale to był stosunek przerywany, no i pamiętam, że byłam cztery dni po miesiączce, to chyba powinnam mieć dni niepłodne. Od paru dni boli mnie brzuch, jakbym miała dostać miesiączki, ale nic, i mam białe upławy, raczej takie rzadkie. Czy mogę się obawiać, że jestem w ciąży, czy może to przez stres?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
podczas stosunku przerywanego może dojść do kontaktu z preejakulatem, który zawiera plemniki. Dlatego pomimo braku wytrysku nasienia może dojść do zapłodnienia. Wobec braku miesiączki należy wykluczyć ciążę. Powinna Pani wykonać test ciążowy.
Powodem opóźnienia okresu może być również stres. Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny, a miesiączka się nie pojawiła, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam