Czy stres może mieć wpływ na spóźniającą się miesiączkę?

Witam!
Kochałam się z chłopakiem 24 stycznia. Był to nasz 3 raz. Zauważyliśmy, że pękła nam prezerwatywa. Chłopak nie miał wytrysku. 28 stycznia powinnam dostać okres, lecz do dnia dzisiejszego się spóźnia. 28 stycznia zrobiłam test ciążowy. Wyszedł negatywny. Lecz okresu dalej nie ma. Do tego się bardzo stresuję.
Czy to może mieć wpływ na spóźniającą się miesiączkę?

Witam serdecznie,
jeżeli nie doszło do wytrysku, mogło dojść do kontaktu z preejakulatem, który się wydziela podczas pobudzenia seksualnego. Zawiera on plemniki, co może doprowadzić do zapłodnienia.
Test ciążowy należy wykonać po około 10-14 dniach od stosunku. Pni wykonała test ciążowy za wcześnie, dlatego wynik jest niewiarygodny.
Stres może być przyczyną opóźnienia miesiączki.
Gdyby kolejny test ciążowy był ujemny, a miesiączka się nie pojawiła, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam