Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęknięta prezerwatywa podczas stosunku

Czy mogło dojść do zapłodnienia, gdy kochałam się z chłopakiem, ale pękła nam prezerwatywa plemnikobójcza?
On jeszcze nie miał wytrysku, ale słyszałam, że przed orgazmem u faceta wydziela się coś, co może zawierać plemniki. Wcześniej trochę miał orgazm i możliwe też, że zostało tam nasienie.

KOBIETA ponad rok temu

Co to jest menopauza?

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Nazywany jest również przekwitaniem. Pojawia się najczęściej u kobiet po 50 roku życia. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o menopauzie.

Witam!

Ponieważ istnieje ryzyko, że na członku pozostało nasienie po wcześniejszym wytrysku, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia. Ponieważ plemniki szybko giną poza drogami rodnymi (nawet po kilku minutach), ryzyko ciąży jest niewielkie.

Jeżeli chodzi o preejakulat, to zdania na jego temat są podzielone. Uważa się, że niekiedy może on zawierać niewielkie ilości plemników. Przeważnie jednak są one mało ruchliwe bądź martwe. Dlatego raczej nie w ten sposób nie dochodzi do zapłodnienia.

Proponuję wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy