Nieregularne miesiączki, seks a ryzyko ciąży

Dzień dobry. Miesiączkuję nieregularnie. Ostatni okres miałam 11 marca. Wczoraj rano (29.03) podczas współżycia z moim chłopakiem po ok. 15 minutach pękła prezerwatywa. Nie doszło do wytrysku. Dodam, że poprzedniej nocy chłopak doszedł poza mną podczas stosunku z prezerwatywą. Po nim nie oddawał moczu ani nie mył członka przed kolejnym zbliżeniem rano. Mam obawy, że mogło dojść do zapłodnienia poprzez plemniki które zostały w członku z nocy, waham się, czy nie zażyć pigułki "po". Proszę o radę.

Aleksander Ropielewski

W opisanej sytuacji sugeruję zażyć antykoncepcje postkoitlną, ponieważ mogło dojść do kontaktu preejakulatu lub spermy z drogami rodnymi.

Lek. Tomasz Budlewski

Ze stosunku w nocy raczej plemniki nie będą żywe, natomiast nie można wykluczyć dostania się preejakulatu do dróg rodnych ze stosunku porannego i wtedy ciąża jest możliwa, choć ryzyko jest raczej niskie. Proponuję udać się do ginekologa.