Czy bolące sutki mogą być objawem ciąży?

Niedawno współżyłam z chłopakiem, stało się to, kiedy akurat miałam dni płodne, dzisiaj przypadał dzień miesiączki, ale jej nie dostałam i zaczęły mnie boleć sutki.

Czy mogę być w ciąży? Czy może to być objawem ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany w piersiach typu bolesności i tkliwości sutków, obrzmienia piersi są jednymi z głównych objawów sugerujących możliwość ciąży. Biorąc pod uwagę czas odbycia stosunku a także opóźnienie miesiączki (zatrzymanie?) prawdopodobieństwo ciąży jest wysokie.

Proponuję wykonać test ciążowy, wynik w tym czasie powinien być wiarygodny.

Redakcja abcZdrowie.pl