Mrowienie w piersiach - czy to objaw ciąży?

Witam,
od trzech miesięcy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. W dni płodne odbyłam stosunek, po czterech dniach zaczęło mrowić mnie w piersiach. Czy to są objawy ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jednymi z pierwszych objawów ciąży są objawy ze strony piersi, mają one charakter tkliwości i bolesności a także przebarwienia brodawek sutkowych, pojawiają się one w czasie podobnym do zatrzymania miesiączki lub nieco później.
W opisanej sytuacji trudno przypisywać wskazanym objawom związek z możliwością ciąży. Wydaje się, że objawy mogą mieć związek wpływem z czynników fizycznych, np. zimno, wiatr na piersi.
Jeśli objawy nie ustąpią, to proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl