Czy możliwe jest alergiczne zapalenie spojówek?

Alergiczne zapalanie spojówek czy suche oko? Witam. Od pewnego czasu mam problem z oczami - pieką, swędzą, bolą, są przekrwione, czasem czuję jakbym coś miała w oku albo jakbym miała w nich mokro. W kącikach najgorzej chyba swędzą. Czasem mnie też kręci w nosie i jakby swędzi. Objawy nie są cały czas, pogarsza mi się po płakaniu albo po pracy na kuchni (jest tam bardzo sucho). Nie jestem również alergiczką. Niestety w UK lekarze nie pomagają i przepisują leki na chybił trafił. Proszę o pomoc.

Witam.jeżeli dominuje swędzenie to alergia. Pomoże stryj w kroplach np Tobradex lub Maxitrol .jeżeli kłuje i pogarsza się po kompie i wieczorem to lepiej Hyabak lub z HyalDrop lub z Hylocomod .pozdrawiam serdecznie