Czy możliwe jest krwawienie w dziesiątym tygodniu ciąży?

Ostatnio przez parę miesięcy zamiast miesiączki miałam plamienia, ale ostatnie miałam we wrześniu, teraz okazało się, że jestem w ciąży i przypuszczam, że pojawiła mi się normalnie miesiączka, bo nie mam bóli, a do lekarza mam za dwa dni.
Proszę mi napisać, co mam zrobić, bo rozmawiałam ze znajomymi i mówią że jak dochodzi do poronienia, to jest silny krwotok i bardzo silny ból brzucha?
Proszę o napisanie mi porady, jestem po prostu w szoku i nie wiem czy muszę to powiedzieć położnej. Stasia

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

Każde plamienie lub krwawienie w ciąży wymaga natychmiastowej konsultacji ginekologicznej. Jest to objaw, który jest bardzo niebezpieczny. Może być to rozpoczynające się poronienie.
W przypadku poronienia zagrażającego może pojawić się tylko lekkie krwawienie. Nie ma wówczas dolegliwości bólowych brzucha.
Proponuję jak najszybsze zgłoszenie się do ginekologa.

Pozdrawiam