Czy możliwe jest pęknięcie rogówki u ciężarnej?

Dzień dobry, badanie rogówki oczu wykazało, iż w jednym po przebytym zapaleniu rogówki jej grubość wynosi 180. Jestem w ciąży, więc zabroniono mi rodzić siłami natury. Czy to oznacza, że nie mogę się w ogóle męczyć, nie mogę ćwiczyć, biegać, latać samolotem by rogówka nie pękła? Jestem zdecydowana na zabieg laserowego utwardzenia rogówki na 2 miesiące po porodzie. Dziękuję.

Witam.
Przy tak cienkiej rogówce ryzyko pęknięcia rogówki jest bardzo duże, szczególnie przy większym wysiłku fizycznym.
Pozdrawiam