Czy możliwe jest wystąpienie Siugr w ciąży bliźniaczej?

Witam, jestem w ciąży bliżniaczej dwujajowej ,dwukosmówkowej z podejrzeniem Siugr u jednego dziecka.Gdyż jedno waży 715 a drugie 350.Bardzo się tym martwię.Ostatnio lekarz powiedział,że u małego bliżniaka mam pogrubiałe łożysko ,kuliste szer 68mm o niejednorodnej echogeniczności.Czy to może być spowodowane tym,że dziecko słabo rośnie.Bardzo się boję o to moje mniejsze maleństwo bo mówią mi,że mogę go stracić jeśli będzie tak powoli rosło.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwy jest siugr w ciąży bliźniaczej, myślę że bardziej nieprawidłowości w łożysku mogą być przyczyną słabego wzrostu dziecka. Wskazana obserwacja u ginekologa.
Pozdrawiam