Czy możliwe jest zajście w ciążę u 32-latki?

Dzień dobry , mam 33 lata od, 11 lat staram się zajść w ciąże .Kilka lat starałam się o ciąże metodą naturalną. Obecnie jestem po 2 inseminacjach , oraz 4 nieudanych próbach in vitro. Od grudnia 2016 roku jetem leczona immunologicznie, po badaniach nie było podstaw do rozpoznania zespołu antyfosfolipidowego ,za immunologiczną przyczynę niepowodzeń rozrodu stwierdzono brak blokowania odpowiedzi immunologicznej na antygeny partnera (allo-MLR 0%).Z uwagi na przeciwciała przeciwjądrowe w dużym mianie zlecono mi dodatkowe badania wykluczające chorobę tkanki łącznej. Zostałam zakwalifikowana do immunoterapii metoda szczepień limfocytami z krwi męża, Po 3 szczepieniach w odstępach co 3 tygodnie , kontrola allo-MLR nadal wykazała 0% . Pan dr zakwalifikował mnie na szczepienia limfocytami z krwi obcego dawcy, przed tym zlecił badanie na obecność przeciwciał limfocytotoksycznych , które wykazało 43% obecności testem limfocytotoksycznym CDC . Przeszłam 3 miesieczną kuracje encortonem dawka 10 mg 1 raz dziennie oraz equoral 50 mg 2 razy na dobę , powtórzyłam wynik który wykazał 80% obecności przeciwciał tą samą metodą . W zwiąku z tym moje pytanie, do Państwa jest takie, co mogę jeszcze zrobić? nie chciała bym się poddawać, ale czy dalsze leczenie ma sens?? Co mogło wpłynąć na to , że wynik się pogorszył?? czy kolejne 3 miesiące leczenia tymi samymi lekami tylko zwiększoną dawką mają sens?? Czy przy takich wynikach badań, oznacza dla mnie koniec starań??bardzo prosiła bym odpowiedź . pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza ginekologa zajmującego się wspomaganiem rozrodu.