Pozytywny wynik przeciwciał przeciwjądrowych a ciąża

czy pozytywny wynik przeciwciał przeciwjądrowych o mianie 1:100 wyklucza zajście w ciążę?od roku się staramy i nic inne badania w normie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sam dodatni wynik przeciwciał przeciwjądrowych w tak niskim mianie tak naprawdę o niczym nie świadczy. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, która oceni możliwość związku z trudnościami z zajściem w ciążę. Sugeruję konsultację ze specjalistą reumatologiem.