Wartość przeciwciał przeciwjądrowych ANA a diagnostyka miopatii zapalnej

Czy wartość przeciwciał przeciwjądrowych ANA w mianie 1:1000 (norma 1:100), typ świecenia: ziarnisty nie ma znaczenia przy diagnostyce miopatii zapalnej, jeśli parametry zapalne w krwi są w normie, a nacieki limfocytarne są obecne w niewielkim i średnim nasileniu w wycinku skórno-mięśniowym?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien zinterpretować specjalista reumatolog.