Badanie przeciwciała przeciwjądrowych

Witam, W badaniu przeciwciał przeciwjądrowych (PPJ test kompleksowy met. IIF i DID ENA screening: WYKRYTO u mnie p/ciała p/jądrowe o typie świecenia ziarnistym i mianie 160 = wynik słabo dodatni. 13 lat temu Lipatnhyl 200M "rozjuszył" mój układ immunologiczny= wysięki, stany zapalne, być może mały rozpad mięśni. Czy w/w wynik to może być echo powikłań po Lipanthylu? Czy się nim przejmować? Pozdr. Robert z Warszawy

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję skonsultować wynik z reumatologiem, ale raczej jest w normie, ewentualnie do powtórzenia za kilka tygodni.