Czy możliwe jest zarażenie wścieklizną u 34-latki?

Dzień dobry, Mój pies znalazł na spacerze nietoperza, który leżał na chodniku. Kiedy pies do niego podszedł nietoperz odskoczył w bok tak samo jak i pies. Dokładnie oglądnęłam psią mordę, żeby sprawdzić czy nie został pogryziony przez nietoperza. Żadnego śladu ugryzienia nie znalazłam. Czy możliwe jest żebym zaraziła się wscieklizną przez ewentualną ślinę nietoperza, która mogła znajdować się na sierści psa, mimo że niczego takiego nie zauważyłam? Na ręce miałam małą ranę po poparzeniu.

Lek. Michał Lenard

W takiej sytuacji zakażenie jest praktycznie niemożliwe, nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!