Czy możliwe jest, że ciąża jest zbyt wczesna, by było ją widać?

Witam,
mam 20 lat, ostania miesiączka 16 grudnia, cykle 30-dniowe. Okres spóźniał mi się 2 tygodnie, zrobiłam test, wyszły 2 kreski, z tym że jedna była słabo widoczna. 19 stycznia byłam u ginekologa. Pani dr stwierdziła, że ciąży na USG dopochwowym nie widzi, wykluczyła również ciążę pozamaciczna. 31 stycznia miałam kolejne USG, na którym również nic nie było widać.
Dzisiaj zrobiłam test z porannego moczu, wyszły 2 grube krechy, sama już nie wiem, co mam myśleć, bo okresu ciągle nie mam. Czy możliwe jest, że ciąża jest zbyt wczesna, by było ją widać?

Redakcja abcZdrowie

Wg terminu ostatniej miesiączki wychodziłby 7 tydzień ciąży, jednak prawdopodobnie owulacja opóźniła się o kilkanaście dni (wskazuje na to blada druga kreska 2 tygodnie po terminie miesiączki), dlatego ciąża jest prawdopodobnie młodsza o ok. 2 tygodnie. Tak naprawdę byłby to więc 5 tydzień, a w 5 tygodniu nie widać jeszcze nic na USG. Proszę oznaczyć dwukrotnie beta HCG z krwi w odstępie 2 dni. Jeśli się podwoi, zarodek rozwija się prawidłowo.