Czy możliwe są powikłania przez nieleczenie stanu zapalnego pochwy?

Witam!
Chcę się dowiedzieć, czy moja kobieta może być w ciąży. Od miesiąca ma stan zapalny pochwy (ból przy stosunku) i nie chce iść do lekarza. Teraz okres spóźnia jej się 3 dzień.

Co mam robić? Czy możliwe są powikłania przez nieleczenie stanu zapalnego pochwy? Martwię się strasznie o jej zdrowie.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!
Stan zapalny nie powoduje opóźnienia miesiączki. Aby rozwiać wątpliwości związane z ciążą proponuję wykonać test ciążowy zakupiony w aptece.
Każda nieleczona infekcja pochwy może powodować stany zapalne całego narządu rodnego prowadząc do jego uszkodzenia i w przyszłości nawet do problemów z zajściem w ciążę. Dlatego dobrze byłoby Pańska dziewczyna otrzymała odpowiednie leczenie.
Z poważaniem