Czy możliwe, że nie zaszłam w ciążę?

Witam. Miesiączka miała miejsce 15 grudnia, a do stosunku nie zabezpieczonego doszło 25 grudnia. Planowo owulacje powinnam dostać 31gr-1stycznia. 15 stycznia dostałam okres (8 dni obfity jak zawsze) A 7 lutego byłam u ginekologa i nie wspomniał że jestem w ciąży. (u ginekologa byłam ponad 40 dni od stosunku). Czy mogę wykluczyć ciążę po takim czasie i braku stwierdzenia ciąży na usg?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

Obfita miesiączka, wykonane USG u ginekologa,który nie wspomniał o ciąży, świadczą o braku ciąży.

Jeśli ma Pani obfite miesiączki to trzeba o tym wspomnieć na kolejnej wizycie. Jeśli takie miesiączki się powtarzają,co miesiąc to należy wdrożyć leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska