Jak to możliwe, że zaszłam w ciążę podczas miesiączki?

Jak to jest możliwe że zaszłam w ciąze podczas miesiączki czy możliwe jest że owulacja wystąpiła po miesiączce,a plemniki przeżyły kilka dni?Otóż ostatni stosunek miałam w czasie okresu to był(30 stycznia) 4 dzień miesiączki czyli 4 dzień cyklu potem już nie wspóżyłam kolejna miesiączkę powinnam mieć 23 lutego ale okres się nie pojawił 2,5 tyg pózniej test ciążowy wyszedł pozytywny tydzień pózniej ginekolog potwierdził ciąże... To była dopiero niespodzianka.Prosze o wyjaśnienie:)

Lek. Tomasz Budlewski

Zajście w ciąże możliwe jest każdego dnia cyklu, występuje to rzadko, ale jednak jest taka możliwość. Najprawdopodobniej doszło do dodatkowej owulacji i czy nastąpiła ta owulacja akurat w tym dniu miesiączki czy dzień później nie można teraz tego określić.