Czy możliwe, że znowu powraca do mnie depresja?

Witam. Mam pewnien problem kiedys chorowalem na depresje. Od dluzszego czasu mam dziwne uczucie wewnątrz siebie. Dokladniej nie potrafie sie skupic na tym co robie, w mojej glowie pojawia sie pustka. Obojetnosc na wszystko. Nie ciesza mnie nawet drobnostki ze strony ukochanej co zawsze bylo dla mnie cudowne. Nie mam tez satysfakcji z zycia seksualnego chociaz jest wszystko w porzadku, ale nie odczuwam tego do konca. Czy mozliwe ze znowu powraca do mnie depresja? Czy nalezy zglosic sie do lekarz

Witam. Rozumiem, że zauważa Pan "jakąś" zmianę w funkcjonowaniu, odczuwaniu emocji i relacji z bliskimi. Proszę docenić siebie za to, że Pan tego nie bagatelizuje, tylko szuka możliwości pomocy.
Epizody depresji mogą się powtarzać i niewykluczone, że w Pana przypadku do tego doszło. To musi ocenić specjalista, proszę się skonsultować z lekarzem, który wcześniej Pana leczył. Dobrze byłoby podjąć terapię psychologiczną, gdyż zaburzenia depresyjne najlepiej leczą się poprzez psychoterapię lub psychoterapię i leczenie farmakologiczne. Wiąże się to z koniecznością realnych zmian w myśleniu, postrzeganiu świata i zdarzeń. Leki nie przyniosą takich efektów.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam!
Pańskie spostrzeżenia wydają się być uzasadnione. Chyba wypada wrócić do psychiatry. Być może wcześniej stosowaną terapię należy zmodyfikować: powinna zawierać elementy lekowe i odpowiednią psychoterapię. W razie potrzeby leczenie należy urozmaicić!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam Pana
Nie napisał Pan, w jaki sposób leczył Pan depresję.
Czy korzystał Pan z psychoterapii?
Wnioskuję, że depresję leczył Pan tylko środkami
farmakologicznymi.
Pana objawy faktycznie wskazują na niewyleczoną
lub nawracającej depresję.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Ryzyko nawrotu depresji rośnie wraz z każdym
przebytym epizodem.
Podczas gdy po pierwszym epizodzie ryzyko nawrotu depresji
wynosi ok. 50%, to po drugim jest to ok. 70%.
Jeżeli wystąpi trzeci epizod depresji, to ryzyko
wystąpienia następnego wynosi ok. 90%.
Zatem bardzo ważne jest rzetelne wyleczenie depresji.
Powinien Pan też wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy depresji i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję,
i jej konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do szybkiego podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl