Czy możliwy jest rak piersi u młodej kobiety?

Witam. Mam 24 lata z boku piersi pojawia mi się guzek , który bardzo boli i jest uciążliwy, po jakimś czasie znów znika i znów się pojawia. U mnie w rodzinie występuję rak piersi moje ciotki (mojego taty siostry ) miały raka piersi jedna zmarła, a drugiej zostały usunięte piersi. czy jest możliwość jakiego kolwiek przebadania się po mimo mojego wieku i do kogo się udać ,aby wykonać badania? proszę o szybką odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety na nowotwory piersi chorują również młode kobiety. U nich mammografia jest mało czytelna ale wykonuje się usg piersi. Jeżeli jest Pani zaniepokojona guzkiem w piersi, to powinna się Pani udać do onkologa. Ewentualnie ginekolog może pani pomóc w różnicowaniu tej zmiany ze zmianą zapalną. Zazwyczaj nowotwory piersi są niebolesne, ale nigdy nie można wykluczyć i takiej diagnozy.