Czy można czuć ruchy w 13 tc?

Dzień dobry.
Jestem w ciąży drugi raz (13 tydzień). W związku z tym śledzę pewne forum, gdzie dziewczyny dzielą się swoim przebiegiem ciąży. Coraz więcej dziewczyn uważa, że czuje już ruchy (mając skończony 12 tc). Wśród tych dziewczyn są te, które w ciąży są pierwszy raz. Czy jest to możliwe, żeby pierworódka czuła już ruchy? Albo przynajmniej kobieta, która w ciąży jest po raz kolejny? Czy można ruchy z czymś pomylić?
Pozdrawiam, Dominika

Dzień dobry!
Pierwsze ruchy płodu pierwiastka zazwyczaj czuje w 20 tygodniu ciąży a wieloródka po 16 tygodniu ciąży. Bardzo mało prawdopodobne jest odczuwanie ruchów dziecka wcześniej.
Z poważaniem.