Czy można jakoś przyspieszyć proces gojenia pokrzywki?

Od posmarowania skóry kremem z masy perłowej dostałam mocnej pokrzywki. Nie od razu zauważyłam, że to od kremu, więc stosowałam go kilka dni. Nie stosuję tego specyfiku już 3 dni, jednak mocna pokrzywka została, szczególnie w okolicy nadgarstków, bioder, pośladków. Można jakoś przyspieszyć proces gojenia? Jakieś leki antyhistaminowe pomogą? Jak długo może się utrzymywać pokrzywka od alergii?

Lek. Michał Lenard

Może Pani przyjmować leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty. Pokrzywka powinna ustąpić w ciągu tygodnia, do 10 dni. Pozdrawiam!