Czy można jakoś usunąć takie zgrubienie na karku?

Piszę do Państwa z pytaniem jak mogę poradzić sobie z moim problemem. Otóż na karku mam zgrubienie, które ja nazywam bawolim garbem. Nie jestem bardzo grubą osobą, ale też nie jestem filigranowa. Jak wcześniej przytyłam to był on większy, ale nawet w tym momencie jest to dla mnie duży dyskomfort kiedy chce upiac włosy do góry. Wyglądam jakbym miała głowę wysunięta do przodu. Z tym samym problem zmaga się moja mama i siostra, także wiem, że jest to na tle genetycznym. Wybrałam się kiedyś do ortopedy, ale odesłał mnie w kwitkiem. Jednak mam nadzieję, że jest możliwość usunięcia tego w jakiś sposób, ponieważ jest to wielki problem psychiczny dla mnie. Pozdrawiam serdecznie i proszę o poradę.

Szanowna Pani,
Sprawa może być złoznoa nalezy zarówno rozpoatrywac probelmy ortopedyczne jak i typowy nadmiar tłuszczu.
W przypadku nadmiaru tłuszczu to bardzo dobre wyniki daje liposukaca VASERlipo
Zapraszam na konsultację
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej,
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej