Czy można jednocześnie stosować Tetralysal i Clindacne?

Dzień Dobry Od 3 tygodni stosuje Tetralysal na trądzik, który zapisała mi Pani dermatolog. Po ostatniej wizycie kontrolnej dermatolog przepisała mi również Clindacne żel, który mam stosować miejscowo na stany zapalne,ponieważ sporo tego powychodziło na wierzch. Moje pytanie więc brzmi,czy można stosowac równolegle te dwa preparaty (antybiotyki), nie będą wzajemnie osłabiały swojego działania?

Tak , prosze zastosować się do zaleceń lekarza. W 1 etapie leczenia skóra się oczyszcza i bedzie chwilowo więcej krostek. Można po konsultacji lekarskiej dołączyć do leczenia zabiegi peelingów medycznych.