Czy można jednocześnie usunąć kilka zębów?

Muszę wyrwać sobie 6 zebow 7 i 8. 4 z jednej 2 z drugiej. Czy sa jakies przeciwwskazania by wyrwać wszystkie na raz? Jakie znieczulenie jest wtedy opcjonalne dla mojego organizmu i czy wystarczy zwykle? A może podzielić na strony i trwać 2 razy? Dodam że żeby te są prawie na równi z dziaslem

Nie ma przeciwskazań medycznych do usunięcia wszystkich zębów jednoczenie, wystarczy znieczulenie miejscowe. Najlepiej przed wykonać pełną diagnostykę RTG i TK aby ocenić stopień trudności ekstrakcji. W takiej sytuacji zaczynamy od zębów "trudniejszych" z jednej strony, jak usunięcie będzie sprawne można zająć się usuwaniem zębów z drugiej strony na tej samej wizycie.

Owszem, jest to możliwe. Zabieg może być wykonany również na 2 wizytach, do tego można zastosować znieczulenie miejscowe. Każde leczenie, a szczególnie takie, warto poprzeć diagnostyką, w tym wypadku wykonać RTG zębów. Na początek proszę udać się do stomatologa, on na pewno odpowiednio zaplanuje zabieg i rozwieje Pana wątpliwości. Co pacjent, to jednak inny przypadek.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl