Czy można usuwać w ten sposób korzenie zębów?

Zastanawiam się czy usuwanie korzeni zębów zarówno na górze i dole jak i z obu stron (jednym słowem z każdej strony) na raz jest bezpiecznie. Obawiam się głównie znieczulenia. Pamiętam jak mocno ono działa przy znieczuleniu jednej strony szczęki, a co dopiero obu. Również kiedyś dentysta powiedział że nie poda mi znieczulenia po drugiej stronie szczęki żeby wyleczyć kolejny ząb za jednym posiedzeniem bo to niebezpieczne. Pozostaje też kwestia gojenia wszystkiego na raz.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Znieczulenia można podać bardzo dużo i nie ma powodów do obaw usuwając kilak zębów / korzeni podczas jednej wizyty. Jeżeli mają być usunięte to lepiej od razu wszystko bo gojenie będzie przebiegało równocześnie i ni będzie Pan musiał mieć kilku żabiegów.