Czy można jeszcze zszyć tę ranę?

Rozciąłem sobie skórę na brodzie 5 dni temu. Uznałem, ze rana jest zbyt mała do szycia, ale dziś odpadła większość strupa i widzę, ze rozcięcie o długości ok 1,5 cm rozeszło się na 0,5 cm. Rana nie jest zakażona. Boje się, ze zostanie mi brzydka blizna. Czy można ją jeszcze zszyć?

Witam,

Po tym czasie najlepiej pozostawić ranę do samoistnego gojenia i po 3-6 miesiącach w zależności od wyglądu i szerokości blizny skonsultować się z chirugiem plastycznym celem możliwej chirurgicznej korekcji.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Paul