Czy można łączyć Bibloc preparaty żelaza?

Dzień dobry, Czy jak lekarz przepisał mi bibloc 2,5 mg - dawka startowa, nie zaczynałam od połówki (biorę od 4 dni) i potas 600mg to mogę to połączyć? Niestety naczytalam się, że bloker i tak "zatrzymuje" potas więc stąd obawy:( Bibloc przepisany, gdyż czasami tetno w spoczynku wynosiło 100. Teraz jest 60-80. Cisnienie ok 120/80 czasami 105/68 . Te niższe zazwyczaj jest z rana, pół godziny po przebudzeniu. Wizyta kontrolna dopiero w lipcu Pozdrawiam
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zazwyczaj nie zaleca się łączenia leku Bibloc z potasem, chyba że inaczej zaleci lekarz w związku ze wskazaniami medycznymi, co najprawdopodobniej miało miejsce u Pani. Jeżeli jednak ma Pani obawy dotyczące łączenia tych medykamentów, warto skonsultować się jeszcze z innym specjalistą, który na podstawie wszystkich wyników badań określi możliwość jednoczesnego przyjmowania tych farmaceutyków.

Preparat Bibloc można łączyć z żelazem.

Zachęcamy do przeczytania poniższych odpowiedzi udzielonych na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-tej-sytuacji-moze-zrobic-sobie-tatuaz

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tatuaz-moze-miec-wplyw-na-moje-znamie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-leki-amoksiklav-ibuprofen-hasco-i-apselan-po-wykonaniu-tatuazu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.