Czy można łączyć Sirdalud i antykoncepcję?

Dzień dobry, Czy lek Sirdalud 4 mg mogę przyjmować podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Vines? Dodam, ze zaleceniem jest przyjmowanie 1 tabletki Sirdalud dziennie przed snem.
KOBIETA, 26 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

łączenie różnych leków z antykoncepcją jest możliwe. Zawsze jednak wymaga dużej ostrożności i wiedzy na temat możliwych interakcji. Lek, który Pani przyjmuje jest stosowany w przypadku dużych napięć mięśniowych celem ich obniżenia. Podaje się go pacjentom z SM, po udarach mózgu, przy porażeniach czy zespołach lędźwiowych, szyjnych oraz innych. Substancją czynną jest tyzanidyna, która nie wchodzi w interakcję z lekami antykoncepcyjnymi. Aby się upewnić, można jeszcze sięgnąć do ulotki producenta antykoncepcji, którą Pani przyjmuje. W tym dokumencie znajdzie Pani informacje o lekach, ziołach oraz witaminach, które mogą mieć wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

W razie poważniejszych wątpliwości co do możliwych interakcji pomiędzy preparatami zachęcamy do kontaktu z lekarzem ginekologiem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sirdalud-wskazania-przeciwwskazania-srodki-ostroznosci-dzialania-niepozadane#przeciwwskazania-i-srodki-ostroznosci

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-moze-swiadczyc-bol-kregoslupa-ledzwiowego https://leki.abczdrowie.pl/p/sirdalud-novartis-pharma-gmbh

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.