Czy można łączyć Xarelto i Decilosal?

Witam Mój mąż od ponad 2 lat zażywa Xarelto 20mg w ubiegłym roku do tego leku lekarz specjalista dołączył jeszcze jeden lek Decilosal 100mg . W związku z tym mam pytanie czy można te dwa leki łączyć ze sobą,ponieważ lekarz pierwszego kontaktu nie chciał przepisać recepty na jeden z nich stwierdził że to niebezpieczne ,proszę o poradę.

Proszę uzyskać zaświadczenie od specjalisty kardiologa o przyjmowanych lekach, wówczas lekarz rodzinny będzie mógł bez obaw wypisać Pani te leki. Oba leki mają działanie przeciwzakrzepowe - stąd obawy