Przeciwzakrzepowy lek Xarelto a arytmia

Od roku borykam się z arytmią. Zdiagnozowano u mnie napadowe migotanie przedsionków. Miałem 7 epizodów, gdzie musiałem skorzystać z pomocy na S.O.R. W trakcie podjętego leczenia skorzystałem z porad dwóch specjalistów Kardiologów. Jeden z nich zalecił przeciwzakrzepowy lek Xarelto, drugi wręcz zakazał stwierdzając, że znajduję w niskiej grupie ryzyka zakrzepowego. Podobnie lekarze S.O.R, jeden zaleca, drugi nie. Czy leczenie Xarelto ma być moją loterią? Jak mam postąpić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Są wytyczne określające wskazania do stosowania leków przeciwzakrzepowych, Skala CHA2DS2–VASc i HAS BLED.
Pozdrawiam