Napadowe migotanie przedsionków, które się bardzo często powtarzają

Dzień dobry odpowiadam na poprzedni list moja arytmia to napadowe migotanie przedsionków które które się bardzo często powtarzają ostatnio miałem 1 kwietnia i trwało 36 godz.a tak średnio w ciągu miesiąca zależnie 1 do 3 i trwa od 17 do 26 godz. Dzisiaj znowu mnie złapała i trzyma mam szybkie tętno ale ciśnienie słabe109 /69 i jestem bardzo słaby. Jak już pisałem leczę się już u kardiologa przeszło 2 lato tabletki mam prawie te same lecz nie pomagają, mam 64 lata.

Migotanie przedsionków ma w nazwie" napadowe" - oznacza to, że napady arytmii będą się powtarzać. Na umiarowienie od początku napadu mamy 48 godzin. Postęp choroby powoduje, że napady są coraz częstsze, dłuższe i trudno je umiarowić, w końcu migotanie staje się utrwalone. Generalnie choroby nie można wyleczyć jako takiej - chyba że migotanie jest wtórne do np. nadczynności tarczycy. Zadaniem opiekującego się kardiologa jest takie dobranie leków aby zmniejszyć ilość występujących napadów, a w przypadku trwającego migotania skutecznie kontrolować rytm komór serca. Można także rozważać wykonanie ablacji - zabiegu którego skuteczność w przypadku migotania wynosi około 70-80%. Nie należy także zapominać, iż w przypadku wystąpienia ryzyka powikłań zatorowo- zakrzepowych należy stosować terapie przeciwzakrzepową.