Czy napadowe migotanie przedsionków może ustąpić samoistnie?

Witam. Czytam duzo stron internetowych poswieconych napadowym migotaniom przedsionkow serca lecz zadna z nich nie odpowiada na moje pytania. Czy napadowe migotanie przedsionkow moze kiedys ustapic samoistnie, tak samo jak samoistnie sie pojawilo i czy w przypadku braku jakichkolwiek innych chorob ukladu krazenia mozna zyc z tym normalnie ? Czy taka choroba powoduje ze osobu te umieraja szybciej ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może pojawić się np raz w życiu i już potem nigdy nie wystąpić, co do życia z chorobą wszystko zależy od częstości napadów i jak pacjent je odczuwa, migotanie przedsionków zwiększa ryzyko żylnej choroby zakrzepowo zatorowej, udaru mozgu i ma wpływ na wydolność serca.
Pozdrawiam