Czy Betaloc ma wpływ na migotanie przedsionków?

Witam zawsze przed napadem migotania przedsionkow mam dodatkowe skurcze nadkomorowe - lekarz powiedzil ze jest to podloze do migotan. Ostatnio odstawil Rytmonorm twierdząc ze migotanie zaczyna sie utrwalac i przepisal Betaloc zok 100. Czy Betaloc tez zapobiega migotaniem zmniejszając liczbę tych dodatkowych skurczy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że występują u Pani takie uciążliwe objawy ze strony układu krążenia. Problem z migotaniem przedsionków może dotykach zarówno mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Zazwyczaj jednak przypadłość ta występuje u osób starszych, a wraz z wiekiem, może się ona pogłębiać. Istotne w tym wszystkim jest bycie pod stałą kontrolą lekarza kardiologa oraz przyjmowanie właściwie dobranych leków.

Migotanie przedsionków jest często występującym rodzajem zaburzeń rytmu serca. Cechą charakterystyczną jest szybkie bicie serca, objawiające się uczuciem kołatania w klatce piersiowej.

Schorzenie to może się kształtować pod wpływem takich czynników, jak: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroby nerek, czy płuc.

Przy takiej przypadłości ze strony serca mogą dodatkowo występować duszności, ból i zawroty głowy, napadowe poty i ogólne osłabienie organizmu.

Lek, który przepisał Pani lekarz należy do preparatów z grupy beta – blokerów, które zmniejszają częstość rytmu serca, gdzie przy okazji obniżają ciśnienie tętnicze.

Prawdopodobnie zażywając ten lek, będzie dochodzić do zmniejszenia dodatkowych skurczy serca, gdzie powinna Pani odczuć większy komfort życia.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy konsultację z lekarzem kardiologiem. Specjalista zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnej modyfikacji dawkowania leku.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-migotania-przedsionkow

https://portal.abczdrowie.pl/migotanie-przedsionkow-objawy-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.