Migotanie przedsionków u 69-letniej osoby

Mam napadowe migotanie przedsionków. Badanie ekg holter wykazały 2 krótkie epiody AF, dominujący rytm zatokowy. Nie mam nadciśnienia tęt.nie chorowałem na choroby serca, tarczycy i inne. lekarz kardiolog zapisał mi lek nebilet 5mg i riwaroksabam 20mg. Czy nie nastąpiła pomyłka ze strony lekarza nebilet jest lekiem przeciwko nadciśnieniu a nie do zapobiegania migot. przedsionków i czy leczenie przeciwzakrzepowe nie jest podj. za wcześnie
MĘŻCZYZNA, 69 LAT ponad rok temu

Migotanie przedsionków a udar mózgu

Jednym z najpoważniejszych zaburzeń powodowanych nieprawidłowym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego, jest udar mózgu. Prof. Janina Stępińska informuje o powiązaniu migotania przedsionków z udarem mózgu.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Leczenie przeciwzakrzepowe jest wdrażane na podstawie obliczonego ryzyka. Jeżeli ryzyko jest odpowiednie w zależności od wieku i innych czynników należy wdrożyć leczenie przeciwzakrzepowe. Sądzę, że u Pana jest taka konieczność. Co do nebiletu to sądzę, że w zależności od poziomu ciśnienia tętniczego lekarz zdecydował o jego celowości bez względu na to czy jest nadciśnienie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy