Jak powinno przebiegać leczenie migotania przedsionków?

Witam , mam 53 lata zdiagnozowano u mnie migotanie przedsionków na podstawie zapisu holtera ekg , dostałam lek Xarelto , bo ponoć tylko on ma mi pomóc by nie dostać udaru mózgu . Czekam obecnie na miejsce w szpitalu - pani doktor stwierdziła ,że przyjmie mnie na oddział tylko po to by powtórzyć holtera i echo. A ja mam duże watpliwości czy to tak ma wyglądać całe leczenie ? Nie dostałam żadnych innych leków na serce a dzwoniłam do szpitala i na termin trzeba czekać być może i 3 miesiące

Zależy od przyczyny migotania i czy jest to migotanie napadowe czy też utrwalone. Staramy leczyć się przyczynę migotania np. chorobę wieńcową, nadciśnienie, chorobę tarczycy, dyselektrolitemię itp. W migotaniu napadowym można rozważyć próbę przerwania migotania za pomocą kardiowersji elektrycznej. W utrwalonym migotaniu pozostaje leczenie zwalniające czynność serca. W każdym przypadku migotania stosujemy leki przeciwkrzepliwe celem uniknięcia niedokrwiennego udaru mózgu. Xarelto jest to skuteczny lek obecnie jednym z najbezpieczniejszych. Niestety jednak, nie jest pozbawiony działań niepożądanych. Może zwiększać prawdopodobieństwo krwawień, szczególnie z przewodu pokarmowego. Czasem można stosować leki osłaniające żołądek.