Napadowe migotanie przedsionków a wyjazd za granicę

Mam napadowe migotanie przedsionków. Biorę Polfenon 150 3 x dziennie i raz Betalok 12,5 mg. Miałem 2 x kardiowersję. Co robić w razie wystąpienia migotania przedsionków, co brać? Wyjeżdżam na 2 tyg. za granicę i mam obawy. Ostatni raz miałem w grudniu 2012.

MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Witam!

Aktualnie przyjmuje Pan leki mające na celu zapobiegania nawrotom napadu migotania przedsionków. Ze strony farmakologicznej przyjmuje Pan optymalne leczenie zapobiegające ewentualnemu napadowi. W związku z tym, że pomimo profilaktyki napadów dochodziło kilkakrotnie do napadu należy zwrócić szczególną uwagę na objawy mogące sugerować taki napad, aby jak najszybciej zgłosić się na izbę przyjęć szpitala lub szpitalny oddział ratunkowy. Jeśli napad zostanie szybko wykryty tzn. poniżej 48 godzin jego trwania to możliwe jest wykonanie natychmiastowej kardiowersji farmakologicznej lub elektrycznej bez uprzedniego leczenie przeciwkrzepliwego, czyli wykonywania ECHA serca przezprzełykowego (w celu wykluczenia skrzeplin w uszku lewego przedsionka). W odpowiedzi na Pana pytanie - proponuję kontynuować stosowaną terapię. Przed wyjazdem proponuję oznaczyć stężenie potasu we krwi (jonogram) a w razie niższych wartości wdrożyć jego suplementację, gdyż hipokaliemia jest jedną z najczęstszych przyczyn wystąpienia napadu migotania przedsionków.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy