Wskazania do stosowania Clexane w przypadku zapalenia trzustki

Pacjent po błędzie dietetycznym i wstępnie zdiagnozowanym zapaleniem trzustki trafia do szpitala.W oparciu o jakie wskazania medyczne można mu zalecić lek CLEXANE i jakie jest ryzyko jego zastosowania?Gdzie szukać wiedzy medycznej na ten temat?Czy brak wytycznych w dokumentacji rejestrowej tego leku nie wyklucza możliwości jego zastosowania do leczenia w leczeniu zapalenia trzustki?Czy są wyniki badań klinicznych w tym zakresie?

witam,
jeżeli pacjent ma czynniki ryzyka choroby zakrzepowej oparte o odpowiednie skale, należy włączyć leczenie przeciwzakrzepowe.
Chociazby długie leżenie w łóżku jest wskazaniem do profilaktyki.