Czy można leczyć kanałowe zęby, karmiąć piersią?

Witam, czy mozna leczyc zeby kanalowo karmiac piersia? Ostatnio stomatolog wlozyl mi lekarstwo do zeba, bo zrobil Sie zgorzel mam chodzic tak tydzien I zaczelam Sie zastanawiac czy nie szkodze malemu. Poza tym mam jeden zab do usuniecia I nie wiem jakie znieczulenie moge przyjac I czy potem mam mleko sciagnac I wylac? Rozni stomatolodzy roznie mowia. Pochodze z malej miejscowosci I gabinet do ktorego chodze nie ma najnowszego sprzetu a wiekszosc zabiegow jest na nfz. Dziekuje

Witam,
Stan zapalny zęba negatywnie wpływa na stan ogólny organizmu i nie może pozostać bez leczenia. Najczęściej leczenie stomatologiczne ogranicza się do miejsca gdzie jest problem. Nie ma przeciwskazań do leczenia zębów czy podania leków znieczulających jesli Pani karmi.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała

Witam, zęby można leczyć a nawet trzeba, jeżeli zachodzi taka konieczność. Lekarz wie, które leki przechodzą do mleka i na pewno takich nie stosuje. Środki znieczulające niestety w mniejszym lub większym stopniu przechodzą do mleka i w dniu podania znieczulenia najlepiej byłoby ściągną i wylać. Pozdrawiam

Witam!
Zdecydowana większość zabiegów stomatologicznych przeprowadzana w ciąży i połogu jest całkowicie bezpieczna dla dziecka! Bardziej niebezpieczne są chore zęby i jama ustna matki! Proszę spokojnie poddać się leczeniu stomatologicznemu,nawet w znieczuleniu,bo znieczulenie Pani ani dziecku nie zaszkodzi! Pozdrawiam.