Czy w czasie ciąży jest podawane jakieś lżejsze znieczulenie na zęba?

Czym sie rozni znieczulenie zeba zwykle od tego podawanego w czasie ciazy?Czy w czasie ciazy jest podawane jakies inne lzejsze znieczulenie na zeba?

Witam Obecne poglądy naukowców na stosowanie miejscowych środków znieczulających u kobiet w ciąży mówią, że nie ma przeciwwskazań do ich stosowania (preparaty zawierające artikainę). Nie wolno zapominać, że gorszym dla dziecka jest dopuszczenie, aby matka się stresowała, niż przeniknięcie do krwioobiegu minimalnych ilości adrenaliny.