Dlaczego po znieczuleniu nie wróciło czucie w twarzy?

Witam serdecznie, byłam dzisiaj na ekstrakcji zęba (górna ósemka po lewej stronie), moje pytanie i jednocześnie zmartwienie brzmi...czy po podaniu środków znieczulających, jest normalne, że od 9 godzin nie zszedł mi paraliż wargi i polika? Jak długo schodzi znieczulenie, czy mam się czym martwić?
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Nie sądzę by musiała się Pani martwić. Okolica górnej ósemki unerwiona jest wiązką nerwów. Dlatego raczej nie jest możliwe, by stracić czucie na stałe. Czasem jeżeli środek znieczulający podany zostanie bezpośrednio do otoczki nerwu, czy w bliskim kontakcie z całą wiązką, znieczulenie może dłużej trwać, ale nie ma powodów do niepokoju. Czucie wróci.