Zdrętwienie wargi i brody po znieczuleniu podczas ekstrakcji zęba

Miałam dziś ekstrakcję ósemki, dostałam znieczulenie i mija już 5 godzin od zabiegu - i znieczulenie z policzka i języka zeszło, ALE mam zdrętwiałą połowę brody i wargę po stronie rwanej 8. Dodam, że mnie mrowią - o czym może świadczyć to mrowienie? Po zabiegu pytałam chirurga czy z nerwem jest ok, powiedział że wszystko ok, aczkolwiek wierzchołek korzenia leżał blisko nerw, ponieważ czułam straszny ból. Czy jest szansa, że warga i broda wrócą do normy jak reszta w ciągu najbliższych godzin?

Jest taka szansa, ale również istnieje prawdopodobieństwo iż mrowienie będzie przez jakiś czas Pani towarzyszyć. Najlepiej udać się na kontrolę do lekarza przeprowadzającego zabieg za kilka dni.