Dlaczego dalej odczuwam znieczulenie po leczeniu zęba?

Trzy dni temu miałam wyrywany ząb - prawą dolną ósemkę. Był to skomplikowany zabieg, bo ząb nie rósł normalnie, tylko bokiem wrastal w kość. Aby go wyrwać Pan Doktor musiał znieść trochę kości. Jeszcze przed zabiegiem dostałam antybiotyk, który co 8 godzin powtarzam razem z lekiem przeciwbólowym i probiotykiem. Opuchlizna delikatnie schodzi, ale dziś zauważyłam, że zęby po tej stronie szczęki, gdzie była wyrywana ósemka stały się bardzo wrażliwe na dotyk. I to wcale nie te zęby bliżej wyrwanej ósemki, ale całkiem z przodu. Do tego cały czas jakby czuję znieczulenie w prawej dolnej wardze i części brody. Z czego to może wynikać? Po zabiegu przykładałam przez cały dzień zimny okład do policzka, czy może to mieć związek? Czy powinnam się tym martwić? Dopiero po weekendzie mam wizytę na zdjęcie szwów.

Wskazane postępowanie zgodne z zaleceniami i wizyta kontrolna w wyznaczonym terminie - podane objawy będą ustępowały w miarę gojenia rany pozabiegowej.