Kiedy mogę zacząć spożywać ciepłe posiłki i napoje po ekstrakcji zęba?

Witam. We wtorek (12.05.2020) miałem wyrywaną ósemkę, która rosła obok siódemki od strony policzka. Zabieg się udał bez problemów jednak miałem szytą ranę (chyba zawsze tak jest?). Zdjęcie szwów mam 19.05.2020 Pytanie moje jest kiedy mogę zacząć pić ciepłe napoje oraz ciepłe posiłki? przez ostatnie 3 dni jadę na półpłynnych chłodnych posiłkach oraz zimnej herbacie.

Witam serdecznie, po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej wystarczy zazwyczaj okres 24 godzin bez ciepłych pokarmów i tak jak Pan napisał, zazwyczaj przy usunięciu ósemek (szczególnie dolnych) stosuje się szwy.