Dlaczego mam mrowienie twarzy po ekstrakcji zęba?

W dniu wczorajszym miałem zabieg chirurgicznej ekstrakcji zatrzymanej poziomej ósemki. Dostałem trzy dawki znieczulenia przewodowego. Po 22 godzinach od zabiegu w dalszym ciągu czuję jakby to znieczulenie. Mianowicie mrowienie połowy wargi dolnej oraz części brody i podbródka pod tą połową wargi, a także zębów dolnych 1,2,3 po tej samej stronie, dodatkowo minimalnie zaburzone czucie w tamtych miejscach. Ruchy twarzą, ustami mogę wykonywać bez żadnych problemów, język również jest w pełni sprawny i nie czuję na nim żadnych ww. objawów. Czy jest się czym niepokoić? Czy to może oznaczać uszkodzenie nerwu/nerwów? Czy też może to normalne, że znieczulenie tyle czasu będzie schodzić? Znajomy lekarz ogólny powiedział, że być może było to znieczulenie z adrenaliną i może mi się to utrzymywać nawet parę dni, ale chciałbym uzyskać poradę specjalisty dentysty

nie jestem specjalistą chirurgiem, ale wiem, że po ciężkich extrakcjach często tkanki po zabiegu są nieco obrzmiałe i moga klika dni delikatnie uciskać nerwy, a także, jeżeli znieczulenie było podane w bliskiej odległości przebiegu nerwu (tak powinno byc podne) może zaistnieć podobna sytuacja, obrzęk tkanek w miejscu deponowania znieczulenia