Znieczulenie stomatologiczne a czas jego działania

Proszę powiedzieć, ile czasu powinno minąć od podania znieczulenia w jamie ustnej, aby mieć pewność, że miejsce jest już odpowiednio znieczulone? Nieraz bywa tak, że stomatolog się pospieszy i mimo podanego środka i tak boli.

Każdy zabieg stomatologiczny powinien być wykonywany bezboleśnie. W niektórych sytuacjach potrzebna jest większa ilość znieczulenia. Jeżeli znieczulenie jest podawane bardzo wolno komputerową metodą można przystąpić do zabiegu od razu po jego wykonaniu.